rolety elektryczne

Zastosowanie systemów rolet automatycznych

Wiele centrów handlowych posiada przeszklone przestrzenie tak pionowe, jak i poziome. Podobne spotkać można również w ogrodach zimowych. Wymagają one jednak możliwości zaciemnienia ich, aby nie nagrzewały się zbytnio, lub w celu rozproszenia docierającego do nich światła słonecznego. Zwykłe zasłony lub rolety pionowe, nie są w stanie poradzić sobie w przypadku wysoko położonych, horyzontalnych powierzchni szkła. W tym celu stworzone zostały elektryczne systemy, które montować można niemal w każdej płaszczyźnie.

Automatyczne rolety elektryczne

rolety elektryczneKonstrukcje, których głównym budulcem są metal i szkło, obecne są zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w naszych własnych domach. Ze względu na rozwój branży budowlanej, mogą one przybierać różne formy, także nieregularne. Ogromne przeszklenia w galeriach handlowych, których zadaniem jest doświetlanie ich wnętrz i nadanie bryle wyrazistości znajdują się zbyt wysoko, żeby możliwe było przysłonięcie ich w sposób szybki i sprawny bez pomocy automatyki. W tym celu na powierzchnię taką może zostać zamontowana roleta elektryczna lub też cały ich system. Mechanizmy, które wykorzystuje się w takich konstrukcjach, pozwalają na poruszanie się elementu zaciemniającego nawet po poziomych lub łukowatych powierzchniach. Dzięki temu można zainstalować je niemal w każdym projekcie, także domowych oranżeriach ze szklanymi dachami. Rolety automatyczne, żeby działać, wymagają jedynie sterowania za pomocą pilota radiowego lub odpowiedniej aplikacji na tablet czy telefon. Głównym zadaniem, które mają spełniać, jest ograniczenie ilości światła słonecznego, jakie dostaje się do wnętrza. W tym celu zastosować można materiał o właściwościach zaciemniających i termoizolacyjnych. W lecie promienie słoneczne nie będą mocno nagrzewały wszystkiego, co znajduje się pod szkłem, zimą za to pomieszczenie nie będzie się szybko wychładzać. W przypadku, kiedy światło ma zostać jedynie rozproszone, wystarczy roleta uszyta z tkaniny o luźnym splocie.

Rolety automatyczne to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku przeszkleń, znajdujących się zbyt wysoko lub też pod nieoczywistymi kątami, aby zwykłe systemy zaciemniające mogły sobie z nimi poradzić. Ich użytkowanie dzięki zastosowaniu odbiorników radiowych i aplikacji, jest bardzo łatwe. Różnorodność oferowanych przez producentów materiałów, z jakich mogą zostać wykonane, jak i stosowanych rozwiązań technicznych, pozwala natomiast na dostosowanie ich do wymagań każdego projektu, nawet jeśli zakłada on montaż na powierzchni wygiętej.