suwnice pomostowe

Suwnica do hali przemysłowej

Przenoszenie ciężkich, wielkogabarytowych ładunków jest bardzo problematyczne. Siłą mięśni nie wszystko da się zdziałać. Przydają się wózki widłowe, podnośniki, czy windy. Szczególnie jest to ważne w fabrykach, czy na budowach. Tam do czynienia ma się w produktami mającymi kilkanaście metrów długości, kilka metrów średnicy i ważącymi nawet tonę.

Najlepsze suwnice pomostowe

suwnice pomostoweNawet z wózkiem czy podnośnikiem nie dałoby rade ich przenieść z jednego działu do drugiego, czy też załadować na kontener, który drogą morską popłynie dalej. Dlatego też niezastąpione są wszelkiego rodzaju suwnice. Suwnica to urządzenie dźwignicowe przystosowane do przenoszenia ładunków poziomo i pionowo. Dzięki specjalnej konstrukcji sprawdzą się do przenoszenia produktów o wielkiej masie i wielkich gabarytach, w dowolnym kształcie. W halach przemysłowych najczęściej wykorzystywane są stabilne suwnice pomostowe, zwane też natorowymi. Są także suwnice bramowe i półbramowe, najczęściej stosowane w instalacjach zewnętrznych, na przykład przy dokach morskich. Dobra suwnica powinna być przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna. Dzięki temu będzie trwała, solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne o które nietrudno w fabryce, czy na budowie. Konstrukcje często są cynkowane ogniowo czy zabezpieczane w inny sposób przed korozją.

suwnice pomostoweWarto zaznaczyć ciekawą rzecz, a mianowicie że suwnice często mają intensywne, żywe kolory, na przykład pomarańczowy, czy żółty. Taką konstrukcję widać z daleka w fabryce, jak i na świeżym powietrzu. Na górze suwnicy znajduje się miejsce dla jej operatora ? suwnicowego. To on steruje dźwigiem suwnicy i przenosi ładunki. To bardzo odpowiedzialna praca. Suwnicowy musi być stale skoncentrowany, tak by bezpiecznie przenieść ładunek z punktu A do punktu B. dźwig nie może poruszać się zbyt szybko, bo ładunek nie może się gibać. Mogło to by doprowadzić do wypadku w pracy, jak również do uszkodzenia sprzętów znajdujących się w zakładzie produkcyjnym. Jest to praca siedząca, na wysokości, także nie każdy jest w stanie podołać takiemu zadaniu. Warto powiedzieć też kilka słów o samym dźwigu. Zwykle na końcu ma on hak, do którego mocowany jest ładunek. Może być on obwiązany zawiesiami pasowymi, które potem przyczepia się do haka. W ten sposób można ,,owinąć? nawet towary o nietypowej budowie i podpiąć je pod dźwig suwnicy.

Z pewnością nie ma lepszego rozwiązania w temacie przenoszenia ciężkich i wielkich rzeczy jak właśnie wykorzystanie nowoczesnej suwnicy. Są opcje stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, są suwnice bramowe i natorowe. Warto celować w sprzęt wysokiej klasy, stabilny i solidny, tak by zapewnić suwnicowym i innym pracownikom fabryki pełne bezpieczeństwo.